Idą ŚwiętaStylowe dodatki do domu

Idą Święta

Pisaliśmy ostatnio o wiosenno-świątecznych nowościach, dzisiaj kontynuujemy przygotowania do Wielkanocy. Gorąco wszystkich namawiamy, aby podczas aranżacji wielkanocnego stołu zadbać o miejsce na nim zarówno dla tradycji, jak i dla designu. Pomysłów jest wiele: na przykład szklany zajączek ze znanej szwedzkiej huty Orrefors. Skoro na co dzień jest przyciskiem na dokumenty, dlaczego od święta mielibyśmy nie wykorzystać jego funkcji dekoracyjnej?

Odpowiednia oprawa stołu to także odpowiedni obrus. Francuska manufaktura tkanin Beauvillé kilka tygodni temu zaprezentowała nowe wzory i zestawienia kolorystyczne. Wszystkie obrusy (także serwetki) są farbowane za pomocą barwników pochodzenia roślinnego, a kunsztowne wzory odciska się ręcznie za pomocą specjalnie wygrawerowanych płyt, fragment po fragmencie. Ta technika wymaga niezwykłej precyzji, szczególnie w przypadku nowych tkanin z serii Ceylan, których wzór jest o wiele bardziej drobny i szczegółowy od dotychczasowych.

Motyw florystyczny wykorzystali także projektanci serwisu Amaryllis (Haviland).  To klasyczna biała porcelana ozdobiona delikatnymi, ręcznie malowanymi, różowo-zielonymi kwiatami. Z myślą o Świętach, tym razem Państwa uwadze polecamy nie talerze, czy filiżanki, ale komplet solniczka + pieprzniczka:).

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar