Podróże z ErcuisStylowe dodatki do domu

Podróże z Ercuis

Tytuły dwóch kolekcji Ercuis, o których chcemy dzisiaj opowiedzieć w ramach cyklu relacji z jesiennej edycji targów Maison et Objet, przywodzą na myśl nieuniknione skojarzenia z podróżami. Nie dzieje się tak przypadkowo: w latach 30. i 40. wytwory manufaktury Ercuis były elementem wyposażenia kabin pierwszej klasy najznakomitszych liniowców pływających po Atlantyku (między innymi liniowca Normandia, o którym wspominaliśmy całkiem niedawno przy okazji kolekcji  Christofle – Transatlantique).

W wyniku inspiracji fragmentem swojej własnej historii i współpracy z projektantem Antony Dutertrem powstała kolekcja Transat, która dzięki nowoczesnym formom i grawerunkom w wyjątkowo udany sposób łączy nieco sentymentalną przeszłość ze współczesnymi trendami. W skład kolekcji wchodzą między innymi: misa na poncz, miseczki na kawior, cooler do szampana i naczynie na lód, solniczka i pieprzniczka, dzbanek, świecznik na tealighty. Na zdjęciu poniżej wybrane elementy kolekcji:

Kolejna nowość od Ercuis to zestaw do szampana (cooler i wiaderko na lód), który dołączył do cieszącej się już uznaniem kolekcji Latitude („współrzędne geograficzne”). Połączenie kryształowego szkła z posrebrzanymi elementami prezentuje się tak:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar