Winne opowieściStylowe dodatki do domu

Winne opowieści

Kolejne roczniki wina nabierają mocy i starzeją się szlachetnie w piwniczkach. Czas rozpocząć jesienne seminarium enologii stosowanej. Koniecznie w wytrawnej oprawie.
1_Slabbinck.FANNA_7-1

Idealne tło do prezentacji szlachetnych roczników zapewni stalowoszary obrus Fanna belgijskiej manufaktury Slabbinck słynącej z wyrobu tkanin stołowych bardzo wysokiej jakości.

2_Slabbinck_FANNA

Stworzona do degustacji szlachetnych trunków kolekcja szkła stołowego Château marki Baccarat. Wiedza sommelierów połączyła się z kreatywnością designerów na rzecz sztuki życia i sztuki stołu. Kształt kieliszków, dekanterów i szklanek został tak zaprojektowany, by wydobyć najdrobniejsze subtelności bukietu wina. Na temat kolekcji pisaliśmy tutaj i tutaj.
3_Baccarat_Chateau

3_Baccarat_Chateau

Butelka ochroniona, a przy okazji także ozdobiona pierścieniem Squeeze  nie uroni ani kropli wina. Pokryte srebrem akcesoria zaprojektował Claudio Colucci (dla manufaktury Christofle):
4_Christofle_SQUEEZE

Winne karafki: od lewej frywolna i kobieca projektu Patricii Urquioli (seria Variations dla Baccarat), stateczna propozycja dla adeptów enologii marki Ercuis i ekstrawagancka wersja zamknięta korkiem z charakterystycznym motywem klauna zaprojektowana przez Marcela Wandersa (kolekcja L’Ivresse de Bois dla Baccarat).

5_karafki
Kolekcja szkła stołowego Orrefors by Karl Lagerfeld to efekt owocnej współpracy kreatora mody ze szwedzką manufakturą. Dostępne wersje: przezroczysta, mlecznobiała lub czarna, z monogramem projektanta lub bez. Serię kieliszków do wina i szampana oraz szklanek do wody uzupełniają specjalne szklane podkładki. Każdy z elementów jest ręcznie wykonany.

6_KarlLagerfeldGlass_collection_photo_by_Karl_Lagerfeld

Srebro i rubinowy kryształ w niewinnym połączeniu: kolczyki i pierścień z kolekcji Fleurs de Psydélic oraz spinki do mankietów B Mania (Baccarat).

7_Baccarat

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar