Nowa kolekcja Ora-ÏtoStylowe dodatki do domu

Nowa kolekcja Ora-Ïto

Kilka dni temu opisywaliśmy nietypowy debiut designera Ora-Ïto, dzisiaj pokażemy w całości jego najnowszy projekt przygotowany dla Christofle. Arborescence, czyli w wolnym tłumaczeniu „istota drzewa“, to kolekcja, w skład której wchodzą przede wszystkim kandelabry, a także tace oraz akcesoria dla palaczy cygar.

W czym tkwi jej sedno? Ora-Ïto często powtarza w wywiadach, że jego podstawową inspiracją jest natura. Jednak nie chodzi tu nie tyle o popularną dzisiaj ekologię, co raczej o naśladownictwo form, a także prostotę stosowanych rozwiązań.

Świeczniki występują w rożnych wariantach: od jedno- lub dwuramiennych, przez czteroramienne (w tym także obrotowe, z możliwością samodzielnej aranżacji układu), aż po największy kandelabr, który ma ponad 120 cm wysokości. To właśnie on wywołuje najmocniejsze skojarzenia z tytułową formą drzewa (limitowana, numerowana seria z podpisem projektanta).

Wielbicieli kubańskiego tytoniu zapewne zainteresuje skrzynka na akcesoria (z drewna i srebra), oraz przyrząd do gaszenia cygar.

Last but no least: tace, których obudowa jest dobrym przykładem na to, w jaki sposób Ora-Ïto rozumie i traktuje linię. Są wykonane ze srebra i szkła:

Większość projektów z kolekcji Arborescence będzie dostępna w Galerii Niuans już za kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar